Artroskopia stawu barkowego

Jest to małoinwazyjna procedura operacyjna pozwalająca diagnozować oraz leczyć patologie obręczy barkowej.  Jej istotą jest brak konieczności chirurgicznego otwarcia stawu barkowego.

Co to jest artroskopia stawu barkowego?

Jest to małoinwazyjna procedura operacyjna pozwalająca diagnozować oraz leczyć patologie obręczy barkowej.  Jej istotą jest brak konieczności chirurgicznego otwarcia stawu barkowego. Operator wykonuje jedynie kilka (zwykle 2 do 5) małych nacięć na skórze długości  ok. 5 mm.  Służą one do wprowadzenia kamery światłowodowej oraz delikatnych  narzędzi do wnętrza stawu. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegów rekonstrukcyjnych trudno dostępnych dla tradycyjnych technik chirurgicznych.

Możliwości technik artroskopowych zawierają m.in.

artroskopia-stawu-barkowego-02
Artroskopia stawu barkowego
artroskopia-stawu-barkowego-03
Artroskopia stawu barkowego
artroskopia-stawu-barkowego-04
Artroskopia stawu barkowego
artroskopia-stawu-barkowego-05
Artroskopia stawu barkowego
artroskopia-stawu-barkowego-06
Artroskopia stawu barkowego
artroskopia-stawu-barkowego-07
Artroskopia stawu barkowego

Leczenie artroskopowe

Leczenie artroskopowe ogranicza w znacznym stopniu traumatyzację tkanek w porównaniu do metod tradycyjnych, pozwala na wczesną rehabilitację i usprawnianie oraz zapewnia kompleksowy wgląd w struktury zarówno stawu ramienno-łopatkowego, barkowo-obojczykowego oraz przestrzeni podbarkowej.

W chirurgii artroskopowej do rekonstrukcji tkanek powszechnie używane są nowoczesne implanty tzw. „kotwice” umożliwiające naprawę uszkodzonych tkanek. Implanty oparte są o innowacyjne technologie, konstrukcja ich zawiera tytan lub materiały w pełni syntetyczne co zapewnia pełny dostęp operowanych osób do późniejszego obrazowania w rezonansie magnetycznym.

W chwili obecnej techniki artroskopowe uważane są za „złoty standard” w leczeniu patologii stawu barkowego.

Potrzebujesz porady ... zadzwoń

14 64 68 700

Zarejestruj wizytę a my zrobimy resztę